ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΑΘΛΗΤΩΝ ΤΗΣ ΠΑΛΕΜΟΤ ΣΤΟ 2ο ΑΓΩΝΑ ΤΟΥ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ MOTOCROSS ΣΤΙΣ ΣΕΡΡΕΣ

Με ένα όμορφο Σαββατοκύριακο στις Σέρρες συνεχίστηκε το Πανανελλήνιο Πρωτάθλημα  Motocross.

Με την βοήθεια του καιρού και την πολύ καλή οργάνωση της τοπικής λέσχης οι 2000 θεατές απόλαυσαν ωραίες μάχες σε όλα τα σκέλη του αγώνα.

Οι συμμέτοχες έφτασαν τις 110 με αρκετές από αυτές να είναι από την γειτονική Βουλγαρία και τα Σκόπια

Η Π.Α.ΛΕ.ΜΟΤ. συμμετείχε στο 2ο αγώνα του Πανελληνίου Πρωτατθλήματος με 4 αθλητές.

Στην ΜΧ1 (22 συμετ.) ο Γιώργος Ηλιόπουλος τερμάτισε στην 5η θέση στα δυο σκέλη και στο σύνολο της βαθμολογίας του αγώνα.

Στην ΜΧ2 (27συμετ.) ο Αποστόλης Καραφωτιας τερμάτισε στην 25η θέση στο πρώτο σκέλος και στην 28η στο δεύτερο.

Στην OPEN (27 συμετ.) ο Χρήστος Τομαράς ήταν στο βάθρο τερματίζοντας στην 4η θέση στο πρώτο σκέλος και στην 2η στο δεύτερο καταλαμβάνοντας την 3η θέση στο σύνολο.

Ο Σωτήρης Βαγενάς τερμάτισε στην 22η θέση στο πρώτο σκέλος και στην 16η στο δεύτερο παίρνοντας την 18η θέση στο σύνολο.

Ο αγώνας στης Σέρρες είναι ο ποιο μακρινός του πρωταθλήματος, και δεν θα ήταν εφικτό για να συμμετέχει αν δεν είχε την αμέριστη βοήθεια από μερικές επιχειρησεις του τόπου μας.

Συγκεκριμένα, την ποτοποιία ΚΡΙΝΟΣ, την τεχνική εταιρία ΑΚΡΟΣ και το κατάστημα HUSQVARNA ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ τέρμα Κορίνθου Αίγιο.